• UPOZORNENIE

• Upozorňujeme žiakov a širokú verejnosť, že od 28. 02. 2024 je zákaz vstupu na školský pozemok v časti školských políčok.

Prebiehajú tu stavebné práce spojené s výstavbou „UČEBNE V PRÍRODE“.

Ďakujeme za porozumenie!

• Diskotéka

• Žiacky parlament pripravil pre žiakov 2. stupňa diskotéku, ktorá sa uskutoční v piatok 1. marca 2024 cez 4. a 5. vyučovaciu hodinu v triede 5. ročníka. Žiaci sa môžu tešiť na tanečný program, ktorý bude obohatený o zaujímavé súťažné disciplíny.

• Pytagoriáda

• Pytagoriáda  je matematická súťaž, ktorá dostala pomenovanie po gréckom filozofovi a matematikovi Pytagorovi. V tejto súťaži  okrem správnosti vypočítaných príkladov rozhoduje aj čas, za ktorý žiaci vypočítajú dané príklady. Súťaž je určená pre žiakov 3. – 8. ročníka.

Tejto súťaže sa zúčastnili aj naši žiaci. Úspešnými riešiteľmi sa stali a postupujú do okresného kola:

3. ročník: Alžbeta Blštáková, Šimon Jeluš, Karolína Kovačiková, Viktória Tamajková

4. ročník: Lukáš Fábry, Lea Kadlečíková, Timea Poláčiková, Viktória Oravcová, Mateo Repka, Melisa Urbanová

6. ročník: Marianna Majeríková, Robin Tuma

Úspešným riešiteľom srdečne blahoželáme !

• Prerušenie prevádzky materskej školy.

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ oznamuje rodičom detí v MŠ, že v termíne od 04. 03. 2024 do 08. 03. 2024 (počas jarných prázdnin) bude Materská škola v Pastuchove z dôvodu opráv vnútorných priestorov školskej jedálne mimo prevádzky. Úpravy boli nariadené kontrolou RÚVZ v Trnave a musia byť odstránené do 15. 03. 2024.

Prevádzka materskej školy bude obnovená od 11.03.2024.

Ďakujeme za pochopenie!

• Maškarný ples

• Fašiangy, toto čarovné obdobie je  plné tradícií a zábavy. Je to  obdobie  označujúce prechod medzi Vianocami a Veľkou nocou. Trvá od Troch kráľov až do polnoci pred Popolcovou stredou. Je známe svojimi veselicami, karnevalmi a množstvom zvykov, ktoré majú hlboké korene v ľudovej tradícii.

I my sme si pre naše deti 1. stupňa pripravili zábavu v podobe Maškarného plesu. Spoločná zábava v maskách spojená s kultúrnym programom, tancom a hrami spestrila dopoludnie 31. 1. 2024.

• Prosba

v októbri 2023 po kontrole RÚVZ v Trnave nám vznikla povinnosť vymeniť podlahy vo všetkých triedach, keďže pôvodná podlaha (z roku 1959) už nespĺňa požiadavky pre súčasnú prevádzku tried. Ku koncu kalendárneho roka sme z nášho normatívu od MŠVVaŠ nasporili peniaze na rekonštrukciu 4 tried. S prácami sme začali 1. 2. 2024. Po odstránení starých parkiet v triede 4. ročníka, sme zistili, že podklad pod nimi je úplne rozsypaný, vychádza z neho potuchnutý smrad a nie je vhodný pod nivelačnú hmotu.

Naliehavo prosíme o pomoc, vzhľadom na nefunkčnosť tried a nemožnosť pokračovať v pokládke podlahy a momentálnu nedostupnosť firiem, ktoré sa zaoberajú týmito prácami. Pomoc potrebujeme formou brigády pri betonáži podkladu, na ktorý sa už bude môcť vyliať nivelačná hmota. Brigáda by sa uskutočnila ešte tento týždeň vo štvrtok, čas upresníme po vzájomnej dohode.

Prosíme ochotných rodičov a priateľov školy, aby nás v tejto veci kontaktovali na tel. čísle 0908 766 367 do zajtra 7. 2. 2024 do 10,00 hodiny. Za každú radu a pomoc budeme veľmi vďační, pretože sa snažíme vytvoriť zdravé prostredie pre Vaše a tiež aj naše deti.