• Deň mlieka

• 25. september je Svetovým dňom mlieka. Konzumácia mlieka je pre človeka prirodzenou súčasťou života už od narodenia. Jeho obsah ho predurčuje na potravinu ideálnu pre deti, ktoré sú fyzicky i duševne aktívne – obsahuje vysoko kvalitné mliečne bielkoviny, prospešné vitamíny (B, A, D, E, K), minerálne látky (najmä vápnik, fosfor, draslík, horčík, zinok), laktózu či enzýmy.

I my, si v škole pripomenieme túto vzácnu tekutinu Mliečnym týždňom, ktorý sa uskutoční od 2. 10. 2023 do 6. 10. 2023. Úlohou žiakov bude nosiť si každý deň mliečnu desiatu. Víťazná trieda bude odmenená.

• Európsky týždeň jazykov

• Od 25. do 29. septembra 2023 sa v našej škole bude konať Európsky týždeň jazykov, počas ktorého budú pedagógovia realizovať so žiakmi rôzne zaujímavé aktivity. Jeho hlavným poslaním je vyzdvihnúť význam učenia sa jazykov, podporiť u žiakov rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej i kultúrnej rozmanitosti a interkultúrneho porozumenia.

• Rodičovské združenie v ZŠ

• Riaditeľstvo ZŠ s MŠ oznamuje, že dňa 18. septembra 2023 (v pondelok) sa v budove ZŠ bude konať rodičovské združenie:

• o 16,30 hod. plenárne RZ,
            • o 17,00 hod. triedne RZ.

Vaša účasť je nutná!