• Riaditeľské voľno

• Riaditeľka ZŠ s MŠ v Pastuchove v súlade s § 150 ods. 5 zákona 245/2008 Z.z. o výchove a vzdelávaní (školský zákon) a o zmene a doplnení niektorých zákonov oznamuje, že dňa 26. októbra 2023 z prevádzkových dôvodov poskytuje žiakom 1. stupňa ZŠ a žiakom 2. stupňa ZŠ, ktorí sa nezúčastnia exkurzie do Viedne, riaditeľské voľno. Vyučovanie bude obnovené 27. októbra 2023.

• Testovanie pohybových predpokladov žiakov 1. a 3. ročníka

• 20. októbra 2023 prebehlo na našej škole Testovanie pohybových predpokladov žiakov prvého a tretieho ročníka. Testovacia batéria pozostávala z disciplín:

1. telesná výška a telesná hmotnosť
            2. predklon v sede s dosahovaním
            3. opakovaná zostava s tyčou
            4. výdrž v zhybe nadhmatom
            5. skok do diaľky z miesta
            6. ľah-sed
            7. kotúľanie 3 lôpt
            8. člnkový beh 4 x 10 m
            9. vlajková naháňačka
            10. viacstupňový vytrvalostný člnkový beh na 20 metrov

Cieľom projektu testovania pohybových predpokladov žiakov je informovať rodičov o stave pohybových predpokladov dieťaťa v porovnaní s deťmi, ktoré boli otestované v rámci celého populačného ročníka v SR. Zároveň poradiť/nasmerovať deti na športy, kde môžu uplatniť vrodené predpoklady.

• Exkurzia do Viedne

dňa 26. 10. 2023 sa prihlásení žiaci 6. - 9. ročníka zúčastnia exkurzie do Viedne.

ODCHOD: všetci o 7,30 hod. z autobusovej zastávky pri obchodoch v Pastuchove.

PREDPOKLADANÝ PRÍCHOD: okolo 17,00 hod. v Dolnom Trhovišti pri OU a následne v Pastuchove na autobusovej zastávke pri obchodoch.

(PREDPOKLADANÉ) FINANČNÉ NÁKLADY: 12 € na žiaka

PROGRAM:

1. Zámok Schönbrunn,
            2. Rathaus (Viedenská radnica),
            3. Stephansdom (Dóm sv. Štefana),                                                                                                                            4. Naturhistorisches Museum Wien (Prírodovedné múzeum Viedeň).

Všetky deti musia mať so sebou cestovný doklad do cudziny (pas) a kartičku poistenca!

Prosíme dať deťom jedlo a pitie na celý deň + vreckové.

Rodič je povinný vyplniť splnomocnenie zákonného zástupcu dieťaťa na cestu do zahraničia v sprievode cudzej osoby - stačí len podpis rodiča. Splnomocnenie treba priniesť podpísané v pondelok do školy.

Prosíme rodičov, aby vyplnili informovaný súhlas cez EduPage do pondelka 23. 10. 2023 do 12,00 hodiny.

Exkurzie sa zúčastnia aj pedagogickí zamestnanci školy a z toho dôvodu majú žiaci 1. stupňa a žiaci 2. stupňa, ktorí sa exkurzie nezúčastnia riaditeľské voľno.

• Oznam ŠJ

vedúca ŠJ oznamuje, že v týždni od 23. 10. 2023 do 27. 10. 2023 sa z prevádzkových dôvodov žiakom ZŠ nebude podávať desiata.

Ďakujeme za porozumenie.